Czcionka:
10 czerwca 2016

Jubileusz 10 lecia działalności

Jubileusz 10 lecia działalności

Uroczystość jubileuszowa rozpoczęła się 9 czerwca od Mszy św. w Sanktuarium Matki Bożej Sokalskiej w Hrubieszowie. Mszy przewodniczył Ojciec Wiktoryn Krysa, który skierował do nas – Amazonek ciepłe słowa, życząc nam zdrowia i wytrwałości w naszej pracy. Zapraszał do częstego odwiedzania Sanktuarium i zwracania się o pomoc do Matki Boskiej Sokalskiej.


10 czerwca odbyła się oficjalna część obchodów, rozpoczęta odśpiewaniem hymnu Amazonek. Otwarcia i powitania gości dokonała prezes Stanisława Aranowska. Specjalnymi gośćmi były Panie – Łucja Werblińska, wiceprezes Federacji Stowarzyszeń Amazonek w Poznaniu oraz Lidia Sufinowicz, sekretarz Poznańskiego Towarzystwa Amazonek. Rangę obchodów podkreśliło uczestnictwo władz miasta Hrubieszowa w osobie Tomasza Zająca- burmistrza i zastępcy Marty Majewskiej. Byli obecni przedstawiciele Starostwa Powiatowego na czele ze starostą Józefem Kuropatwą. W uroczystościach uczestniczył Andrzej Bogatko, dyrektor PCPRu, Teresa Futyma Naczelna Pielęgniarek z ZOZu w Hrubieszowie, Ojciec Wiktoryn Krysa, ksiądz Jan Kot z małżonką z parafii prawosławnej, Maria Piwko, rehabilitantka, Anna Zeczkiewicz, psycholog, Michalina Lipska, nasza księgowa. Wśród zaproszonych gości były koleżanki z klubów z woj. lubelskiego, z Lublina, Zamościa, Tomaszowa, Chełma, Poniatowej i Łęcznej.


Część edukacyjną poprowadziła dr n.med. Bogumiła Ciseł, onkolog ze Szpitala Klinicznego Nr 1 w Lublinie. Ten punkt programu skłonił wszystkich do refleksji nad walką z chorobą nowotworową i potrzebą profilaktyki.


W dalszej części prezes Stanisława Aranowska przedstawiła historię działalności Stowarzyszenia przeplataną pokazem slajdów z najważniejszymi wydarzeniami z naszej działalności.


Zasłużone członkinie, firmy oraz osoby, które wspierają działalność Stowarzyszenia zostały odznaczone „Srebrnymi i Bursztynowymi Łukami”, dyplomami i podziękowaniami. Kapituła Honorowej Odznaki Federacji Stowarzyszeń „Amazonki”, przyznała Barbarze Bojarczuk, wiceprezes Stowarzyszenia „Rubinowy Łuk Amazonki” za pracę społeczną na rzecz lokalnej społeczności oraz za aktywną pracę w Zarządzie Stowarzyszenia. Odznakę wręczyła Łucja Werblińska, wiceprezes Federacji.


Nie zabrakło też kwiatów, życzeń i prezentów dla jubilatek od zaproszonych gości i koleżanek z innych klubów Unii Lubelskiej.


W przerwie uczestnicy konferencji mogli zapoznać się ze sprzętem ortopedyczno- medycznym, który był wyeksponowany na stoiskach przez przedstawicielki firmy Pofam- Poznań oraz Medicus Lublin. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa fotograficzna obrazująca cały dorobek Stowarzyszenia. Konferencję jubileuszową uświetnił występ zespołu „ Młyn” z Hrubieszowskiego Domu Kultury. Spotkanie zakończyło się wspólnym poczęstunkiem i tortem jubileuszowym.


Jesteśmy dumne, że Stowarzyszenie ma już 10 lat, a nasze działania są widoczne, ważne i potrzebne.


Konferencję poprowadziła Jolanta Głowacz z Hrubieszowskiego Domu Kultury.

09.06.2016 r. Jubileusz 10-lecia działalności

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie