Czcionka:
6 lutego 2015

Msza św. w intencji zdrowia

Msza św. w intencji zdrowia

Jak co roku, pełne wiary i nadziei spotkałyśmy się na wspólnej modlitwie w Sanktuarium Matki Bożej Sokalskiej. Msza św., której przewodniczył Ojciec Wiktoryn Krysa, gwardian klasztoru, została odprawiona 5 lutego w intencji kobiet dotkniętych chorobą nowotworową i wszystkich osób leczonych onkologicznie. Za wstawiennictwem św. Agaty, naszej patronki prosiłyśmy Boga o łaskę zdrowia, nadzieję, cierpliwość i siłę. Dziękowałyśmy za darowane nam życie.


5 lutego w liturgii Kościoła wspominamy św. Agatę Męczennicę. Święta Agata żyła w III wieku. Pochodziła z miasta Katania na Sycylii. Odrzuciwszy – ze względu na ślubowanie dziewictwa- propozycję małżeństwa z rządcą Sycylii była torturowana i okrutnie zamęczona. Stało się to 5 lutego 235 roku. Legenda głosi, że kiedy na Sycylii wybuchł wulkan, mieszkańcy Katanii wzięli z grobu św. Agaty szczątki jej welonu i ruszyli z procesją wokół miasta. Uchroniło to Katanię przed zniszczeniem. Na znak jej dobroci (Agata w języku greckim znaczy „dobra”) w kościołach święci się chleb, wodę i sól, by dzielić się dobrocią jak chlebem, a woda i sól mają chronić nasze domy od pożarów.


Podczas Mszy św. udzielony nam został sakrament namaszczenia chorych oraz zgodnie z tradycją poświęcona została woda, sól i chleb ku czci św. Agaty.

05.02.2015 r. Msza w intencji zdrowia

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie