Msza św. Agaty

W dniu 5 lutego 2024 roku Hrubieszowskie Amazonki uczestniczyły we Mszy Świętej z okazji dnia św. Agaty patronki matek karmiących i kobiet cierpiących na choroby piersi. Podczas mszy, która odbyła się w Sanktuarium MB Sokalskiej w Hrubieszowie poświęcona została sól, chleb i woda. Sól św. Agaty chroni domostwa przed ogniem, burzą oraz uderzeniem pioruna, a chleb i woda zwierzęta przed zarazą. Podczas liturgii Hrubieszowskie Amazonki przyjęły namaszczenie chorych.
05.02.2024 r. Msza św. Agaty


