Czcionka:
2 października 2015

XVIII Ogólnopolska Pielgrzymka Amazonek na Jasną Górę

XVIII Ogólnopolska Pielgrzymka Amazonek na Jasną Górę

Na tegoroczną pielgrzymkę do Częstochowy wyruszyłyśmy już 1 października wczesnym rankiem, aby dotrzeć do Kalwarii Zebrzydowskiej i tam wraz z przewodnikiem prowadzącym rozważania odbyć Drogę Krzyżową. Zwiedziłyśmy także Sanktuarium i uczestniczyłyśmy w nabożeństwie różańcowym. Nazajutrz rano wyjechałyśmy do Wadowic. Tutaj zwiedziłyśmy Muzeum – Dom Jana Pawła II oraz Bazylikę. Z bagażem przeżyć i wzruszeń wyruszyłyśmy do głównego celu naszej podróży.


Na Jasną Górę jak zawsze jedziemy dziękować za życie i modlić się o zdrowie na kolejne lata. Sobotni poranek był słoneczny i ciepły. Zebrało nas się z całej Polski, a także z Niemiec, z Czech i Słowacji 10 tysięcy. Mszy św. przewodniczył bp Antoni Długosz, który podkreślił, jak ważna jest wspólna nasza droga, zmierzanie w tym samym kierunku. Dostałyśmy też słowa otuchy i wiary od Papieża Franciszka w liście, który został odczytany. Po zakończeniu Mszy św. spotkała nas szczególna niespodzianka – piękny koncert piosenek w wykonaniu bp J. Długosza.


Jadąc już do domu „zdobyłyśmy” jeszcze zamek chęciński, który zawsze mijamy po drodze. Do zobaczenia za rok w Częstochowie, jedynym miejscu w Polsce, gdzie tak licznie możemy się spotkać.

01-03.10.2015 r. XVIII Ogólnopolska Pielgrzymka Amazonek na Jasną Górę

Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie
Zdjęcie